Januárban az influenza mellett a síszezon is beindul, és örülhet az, aki a havas leejtőn csúszkálva megússza a letaglózó vírustámadást. Ilyenkor az alpesi lankák, korcsolyapályák, sí centrumok telnek meg a téli sportok kedvelőivel. Ha az influenzát megúsztuk már csak azt kell elkerülni, hogy síléc helyett ne gipsszel a lábunkon térjünk haza a telelésből. Különböző sérülések esetén használatos homeopátiás szereinket ne hagyjuk ki az úti csomagból, csonttörés esetén a sebészi ellátás a legfontosabb, de kiegészítésként, a gyógyulás támogatására itt is szedhetjük a megfelelő golyócskákat.
Mielőtt azonban nekivágunk a fekete pályának, ne felejtsünk el bemelegíteni. Az irodaszékből való napi többszöri felállás nem számít edzésnek és eltunyult izmaink nem tudnak kellően alkalmazkodni a hirtelen igénybevételnek.
Aconitum: főleg a sérülés utáni ijedtségre hat, nagyobb sérülés esetén sokktalanító hatású.
Arnica: bármilyen sérülésnél használhatjuk a homeopátiás Jolli jokert, a kis horzsolástól kezdve a komoly csonttörésekig, zúzódásokig. Fájdalom- és vérzéscsillapító hatású, de ha egész napos síelés után úgy érezzük magunkat, mint akin átment az úthenger akkor is jótékony hatású. Arnicat mindig vigyünk magunkkal akár a sípályára is hogy minél előbb segítse a gyógyulást. A sí dzseki kis zsebeiben nagyon jól elfér. Ne felejtsük, ha az egész napos napsütéstől leég az arcunk, golyóban és krém formájában is hasznos.
Rhus toxicodendron: szintén hasznos szer a megerőltetési fájdalmaknál, különösen, ha a mozgás jelentősen javítja a fájdalmat (bejáratódás). Erősebb sérülések például rándulás, ficam esetén elsőként alkalmazhatjuk. Meleg fürdő és meleg borogatás jót tesz az igénybe vett ízületeknek.
Bryonia: ha az ízület annyira sérült, hogy a legkisebb mozgatástól felszisszen a beteg, akkor erre a szerre gondoljunk. Hideg borogatás enyhíthet a duzzadt testrész fájdalmán.
Ruta: akkor adjuk, ha a csonthártya vagy az íntapadás részen sérül az ízület, és lassan gyógyul, a helyén kemény duzzanat alakul ki az ín vagy a csonthártya megvastagodása miatt. Mozgatás és meleg javít a helyzeten.
Ledum: kis felületű, de mély szúrt sérülések szere. Duzzadt, hideg tapintatú bőrfelszín, mégis a hideg borogatás enyhíti a fájdalmat.
Symphytum: kék foltok, véraláfutások szere. Csonthártya regeneráló és vérömleny felszívó, krém (fekete nadálytő) formájában külsőleg is sokat segíthet.
Hypericum: az érzőidegek sérülése nagy fájdalommal járhat ennek csillapítására hasznos szer, főleg az érzővégződésekben gazdag területeken (kéz, lábujjak, körömágy, csigolyák). Az idegek regenerálódását felgyorsítja.
Calcium phosphoricum: segíti az eltört csontvégek összecsontosodását csakis a helyreállító beavatkozás után begipszelt állapotban!
Potencia: alacsony vagy közepes, tehát D9-C30-ig
Adagolás: 1-2 napig naponta 3-szor, majd 1-2 napig naponta 2-szer majd naponta 1-szer. Annyi golyó ahány éves a gyermek maximum 5 golyócska elszopogatva vagy vízben oldva, kortyolva.
Figyelem! Ha 3-4 nap után sem csökkennek a panaszok, kérje orvos tanácsát!