Visszatérő húgyúti fertőzés

Segítséget szeretnék kérni. 4 éves kislányomnak decemberben vesemedence-gyulladása volt. A tünetei ezek voltak: magas láz (39-40 fok) napokig, kipirosodott hüvely környéke, kipirosodott, viszkető végbélnyílás, és bűzös vizelet. Fájdalmai nem voltak, közérzete is jó volt a magas láz ellenére is. Kórházba kerültünk, antibiotikumos kezelést kapott. A gyermekorvos  még 2 hónapig javasolta az antibiotikum szedését, amit eddig be is tartottam. Viszont ma újból kipirosodott a hüvely környéke és a végbélnyílás környéke is piros és mindkettő viszketéssel jár. Szeretném elkerülni az újbóli visszafertőződést. 

Milyen homeopátiás szert ajánlanak a kipirosodás, viszketés, illetve az egész húgyúti fertőzés elkerülésére? Segítségükért hálás vagyok!!!

Orvos válaszol

Kedves Szilvia, 

A vesemedence gyulladást nagyon komolyan kell venni, mert ismétlődése esetén a vese szövete károsodhat, ennek megelőzése céljából szükséges a folyamatos antibiotikum szedés. 

A kislányoknál nagyon fontos a székelés után a helyes popsitörlés, elölről hátra. Ugyanis anatómiailag a kislányok húgycsöve tágabb, könnyebben kerülhetnek a húgyutakba a székletben lévő bélbaktériumok. Ezért kipirosodás, viszketés esetén fontos a fertőtlenítés, javaslom, hogy fürdés után hígított Betadine oldattal mossa le a hüvelybemenet környékét. 

Csak általános tanácsokkal tudok segíteni ebben az esetben, mert ahhoz hogy célzottan homeopátiás szert lehessen ajánlani kiegészítő jelleggel, még több információra lenne szükség. 

Üdvözlettel, dr. Tóth Marian

A homeopata.hu oldalain található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük, minden esetben forduljon homeopátiás képzettséggel rendelkező orvoshoz, gyógyszerészhez!

A homeopátiás készítmények hatásossága a hagyományos (allopátiás) gyógyszerekéhez hasonló klinikai vizsgálatokkal általánosan nem igazolt.

A homeopátiás gyógyszer szedése nem helyettesíti az orvossal történő konzultációt, a diagnózis megállapítását és a javasolt egészséges életmódot. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét! Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a tünetei az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által megadott időn belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.