Nagyüzemi pulykatartás egészségügyi mutatói homeopátiás állatorvosi kezelés alatt
Vajon mennyire egészségesek azok a pulykák, akik születésük óta számtalan oltásban és szinte folyamatos antibiotikum kezelésben részesülnek, mert különben a mélyalmos tartás miatt az állomány nagy része megbetegedne, elhullana? Vajon hogyan hat az egészségünkre, ha oltásokkal, antibiotikumokkal életben tartott pulykák húsát fogyasztjuk?
Vajon benne marad az állat húsában valamilyen módon ezeknek a kezeléseknek a lenyomata, kémiai, biológiai maradéka? Hogyan kapcsolhatóak az állattenyésztésben használt antibiotikumok az antibiotikum rezisztencia terjedéséhez? A gyermekek körében tapasztalható elhízás, allergiák, ekcéma, asztma kapcsolható-e a vegyszerrel kezelt állatokhoz?
Az Magyar Homeopata Orvosi Egyesület és MOTESZ közös szervezésében tartott konferencia (Antibiotikum barát vagy ellenség, 2016 szeptember) többek között ezeket a témákat járta körbe. Egy teremben ültek le azok az allopata, fitoterapeuta, homeopata orvosok, akik fontosnak tartják ezeknek a jelenségeknek az objektív vizsgálatát.
Kiemelten fontosnak tartjuk dr. Farkas Rita állatorvos előadását, melyben bemutatja a pulykatartás valóságát Magyarországon, kiegészítve egy olyan gazdaság bemutatásával, amely gazdasági okok miatt kénytelen volt a drága antibiotikum kezelések helyett homeopátiás kezelésre sikeresen átállni.
A vizsgálat célja az volt, hogy lehet-e antibiotikum és hozamfokozók nélkül is eredményesen és gazdaságosan pulykát hízlalni. Milyen változásokat tapasztalhatnak a gyógyszer és vitamin költség, takarmányértékesítés, elhullás, vágásra értékesített darab szám, jövedelmezőség terén?
A 18 turnus összesített adatai szerint a homeopátiával kezelt csoport esetében az elhullási arány 50%-kal, fajlagos takarmány felhasználás 20%-al, a gyógyszerköltség 85%-kal csökkent.
Az előadás második felében betekintést nyerhetünk egy homeopata állatorvos gondolkodásába, aki objektív és szubjektív tünetek alapján, az állatokkal empatikus hozzáállásával homeopátiás gyógyszereket ad állatoknak. A pulykák kiválóan reagáltak a homeopátiás gyógyszerekre, sebeik begyógyultak, tápanyag és ásványi só felvételük javult , ezáltal ellenállóbbak lettek a mélyalmos tartás tipikus betegségei ellen. Elgondolkodtató, hogy a vágásra szállított állatok stresszét Aconitum adása jelentősen csökkentette , ugyanez a szer emberek esetében is a halálfélelem és pánik esetén klinikailag javasolt.
A gazdaság tapasztalatai alapján egyértelműen javasolható, hogy a háztáji gazdaságoktól kezdve a nagyüzemi állattartásig érdemes használni homeopátiás gyógyszereket, konzultálni homeopata állatorvossal, hogy gazdaságosabban, nyereségesebben neveljenek nem utolsó sorban egészséges állatokat emberi fogyasztásra.
Facebook oldalunkon szívesen várjuk olvasóink visszajelzéseit, tapasztalatait, állatok homeopátiás kezelésével kapcsolatban. Szívesen olvasnánk hasonló mikro vagy nagyobb gazdaságok homeopátiás tapasztalatairól is. Aki az előadás alapján megpróbálná ezt az utat járni, javasoljuk vegye fel a kapcsolatot Egyesületünk Állatorvosi Tagozatával vagy érdeklődjön homeopata állatorvosainknál.
Az előadás megtekinthető a következő videóban.