Pajzsmirigy, hangulatzavarok

Kedves Doktornő/Doktor Úr!

A labor vizsgálat magas TSH hormont (5.8) mutatott ki normál T3 & T4 mellett.
Az ultrahang vizsgálat szemcsés állományú pajzsmirigyet jelez, néhány kisebb cisztával, pár milliméteressel, illetve fokozott vaszkularizációt.
Az ultrahangos orvos azt mondja, hogy autóimmun betegségre utal, menjek el endokrinológushoz, akihez fél év múlva van időpont. Öt éve szűnt meg a menstruációm nagyon hirtelen 48 évesen, nagyon megviselt depresszió, szorongás, alvászavar, egyéb kellemetlen tünetekkel járt. Akkor omlott össze a pajzsmirigyem is.

Nem szeretnék hormont szedni, hiszek benne, hogy más úton is meg lehet gyógyítani a pajzsmirigyet. Mit ajánlanak? Tudnak-e javasolni Endokrinológus és homeopátiás szakorvost egyben, illetve az alkati szert és megállapítja és a teljes hormonrendszert rendberakja, mert úgy tűnik, mintha az egyes hormonok hatnának egymásra.

Mit javasolnak? Alkati szer? Pajzsmirigy szer? Női hormon szer? Schüssler só? Vagy mind a négy?

Köszönettel!

Orvos válaszol

Kedves Kérdező!

Ön is tudja, problémája összetett. Erre valóban egy komplex homeopátiás kezelés a megfelelő. Ebbe beletartozik az alkati szer és esetleg a homeopátiás hormonok adása is (ezekben hatóanyag természetesen nincs).

Mindenképpen vegye fel a kapcsolatot egy homeopatával, honlapunkon talál orvoslistát.

https://www.homeopata.hu/hu/content/homeopatias-orvosok

A hagyományos kivizsgálást fontosnak tartom, még akkor is, ha várni kell rá. A homeopátiás kezelést viszont addig el lehetne kezdeni.

Üdvözlettel:

dr. Sebő Zsuzsanna

 

A homeopata.hu oldalain található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük, minden esetben forduljon homeopátiás képzettséggel rendelkező orvoshoz, gyógyszerészhez!

A homeopátiás készítmények hatásossága a hagyományos (allopátiás) gyógyszerekéhez hasonló klinikai vizsgálatokkal általánosan nem igazolt.

A homeopátiás gyógyszer szedése nem helyettesíti az orvossal történő konzultációt, a diagnózis megállapítását és a javasolt egészséges életmódot. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét! Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a tünetei az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által megadott időn belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.