ONLINE
Lepke- és molyszerek a homeopátiában – Divinyi Péter előadása
A lepkék (pillangók) azok az élőlények, amelyek a természetben a transzformáció (átalakulás) legnagyobb ismerői.
Közkedvelt szimbólumként az emberi lelket, a szabadságot és az újjászületést képviselik. Az emberiség számos archetipikus mítoszában, történetében találkozhatunk velük különleges karakterek formájában (pl. Amor és Psyche, Pillangókisasszony).
A homeopátiában nem oly régen jelenlévő szerek. Mondhatni alig ismerjük őket, pedig számos esetben nincs valós alternatívájuk a terápiában. Könnyen lehet, hogy eddig Silicea-t, magnézium sókat, Carcinosin-t vagy akár Lilium tigrinum-ot kapott az a beteg, akinek valójában egy lepke- vagy molyszerre lett volna szüksége...
Az elmúlt időkig rendkívül gyér szakirodalmi forrás állt rendelkezésre róluk és a repertóriumokban sem jól reprezentált szercsoport néhány szer kivételével. A homeopátiás praxisban sem könnyű észrevenni őket, hisz egy ülésen belül számos formában „megmutathatják magukat”. A bebábozódott állapot csakúgy előfordulhat, mint a páciens kifejlett pillangó minősége.
Most lehetőségünk van részleteiben megismerkedni ezzel a szercsoporttal, külön kitérve a lepkéktől markánsan különböző molyszerekre is, melyek a pszichológiában különösen gyakran hangoztatott sebzett „benső gyermeki én” kiváló gyógyszerei. Az előadó arra vállalkozott, hogy egy nagy ívű utazást tegyünk együtt a Lepidoptera rend gyógyszerképei közt, számos esettel illusztrálva a feldolgozott materia medica-t, érdekes témához illeszkedő történetekkel kiegészítve az elhangzottakat.
Különleges premier ez, melyet elsőre angol nyelven a lengyel homeopaták hallhattak idén tavasszal, most pedig a magyar szakmai közönség.
Időpontok:
2024. november 23. szombat 9:00 - 18:00 - Lepkeszerek
2024. november 30. szombat 9:00 - 17:00 - Molyszerek
Helyszín: online (felvételt készítünk, mely az előadás után 1 hónapig visszanézhető)
Ára:
- Bérlet: 45.000 Ft + tagdíj
- Alkalmanként: 27.000 Ft + tagdíj
(bankszámlaszám: 11649001-50427900-49000006)
(mindenki számára nyitott előadás)
ÓRAREND:
NOVEMBER 23. (szombat):
9:00-11:00
- A képzés órarendje és témakörei
- A lepkék az emberi kultúrában
- A lepkék szimbolikája
- A Lepidoptera rend (Lepkék és molyok) tudományos besorolása
- A lepkék, mint gyógyszercsoport (közös csoportjellemzők, karakterológia, témáik)
- Differenciál diagnózis (rovarok, madarak)
- A lepkék életciklusai
- Az átalakulás (metamorfózis)
11:00-11:10 kávészünet
11:10-13:30
- LIMENITIS BREDOWII CALIFORNICA (Kaliforniai apácalepke)
- MORPHO HELENOR PELEIDES (Azúrlepke)
- GONEPTERYX RHAMNI (Citromlepke)
- NYMPHALIS URTICAE (Kis rókalepke)
13:30-14:30 ebédszünet
14:30-16:30
- GRAPHIUM AGAMEMNON (Párducfoltos pillangó)
- GRAPHIUM SARPEDON CHOREDON (Kék háromszög pillangó)
- PAPILIO MACHAON (Fecskefarkú lepke)
- INACHIS IO (Nappali pávaszem)
16:30-16:40 rövid szünet
16:40-17:45
- PIERIS BRASSICAE (Káposztalepke)
- POLYOMMATUS ICARUS (Közönséges boglárka)
- EUPHYDRYAS AURINIA (Mocsári tarkalepke)
17:45-18:00 Kérdések-válaszok
NOVEMBER 30. (szombat):
9:00-11:00
- A molyok, mint gyógyszercsoport (közös csoportjellemzők, karakterológia, témáik)
- ACHERONTIA ATROPOS (Halálfejes lepke)
- BOMBYX LIPARIS CHRYSORRHOEA (Aranyfarkú szövőlepke)
- BOMBYX PROCESSIONARIA (Tölgy búcsújáró lepke)
- MACROTHYLACIA RUBI (Málnapohók)
11:00-11:10 kávészünet
11:10-13:30
- APEIRA SYRINGARIA (Orgona-araszoló)
- LOMONIA OBLIQUA (Óriás selyemszövő lepke)
- SATURNIA PAVONIA (Kis pávaszem)
13:30-14:30 ebédszünet
14:30-16:30
- Lepkék (1. nap tematikus folytatása)
- DANAUS PLEXIPPUS (Pompás királylepke)
- MORPHO MENELAUS OCCIDENTALIS (Nyugati azúrlepke)
- NOCTUA PRONUBA (Nagy sárgafűbagoly)
- VANESSA ATALANTA (Admirálislepke)
- + 1 növény: BUDDLEIA DAVIDII (Nyáriorgona – a „lepkebokor”)
16:30-17:00 Következtetések, Kérdések-válaszok
Az előadóról:
DIVINYI PÉTER
Az előadó a CHE Homeopátiás Magániskolában szerzett homeopátiás tanácsadói végzettséget 2018-ban. Diplomamunkáját dr. Rácz Zsuzsanna és dr. Titkos Csaba konzulensi támogatása mellett „Az álmok homeopátiás analógiáinak értelmezése, azaz az álmok, mint „kulcsok” a homeopátiás gyógyításban” címmel készítette el.
A gyógymóddal 2004-ben került kapcsolatba, és azóta is elkötelezett a homeopátia ügye mellett. 2008-tól közel egy évtizedig a Laboratoires Boiron alkalmazásában dolgozott vezető pozícióban. 2016. óta foglalkozik homeopátiás tanácsadással. 2022-től a Terápia Natúra Alapítvány külsős munkatársaként dolgozik. Szabadidejében szakkönyveket olvas, cikkeket ír és főleg homeopátiával kapcsolatos tartalmakat oszt meg a közösségi médiában jelen lévő csoportjában, a Homeopátiás Szellemi Műhelyben. Korábban (a CV-19 előtt) számos szakmai és laikus rendezvényt szervezett különböző homeopátiás vonatkozású témákban, homeopata szakemberek meghívásával, melyek laikus és szakmai közönség soraiban is nagyon népszerűek voltak. 2023 szeptembere óta a családállítás rendszeréből tovább dolgozott szakrális csoportrituálékat vezet.
Az Arachnida csoporttal kapcsolatos saját szakmai tapasztalatait és új felismeréseit közel tíz előadás alkalmával több száz fős magyar közönség számára prezentálta. Mindezek után a Szlovák Klasszikus Homeopátiás Akadémia meghívására 2020 nyarán egy négy napos előadás keretében osztotta meg tudását angol nyelven, nemzetközi szakembergárda előtt. A szeminárium oly mértékű pozitív visszhangot kapott szakmai körökben, hogy az év októberében mintegy 200 fős lengyel, cseh, szlovák, német, francia és osztrák szakmai közönség számára 2 napos webinárium formájában is megismétlésre került.
A későbbiekben a Magyar Integratív Homeopátiás Egyesület invitálására a homeopátia alapjaira tanította a hallgatókat online formában. Homeopátiás alaptanfolyamot több alkalommal is tartott két homeopata társával karöltve. A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület felkérésére a drágakő- és vízszerek után a lepkék-molyok témakörében tart most előadást. Ezt a képzést a Lengyel Homeopata Orvosok és Gyógyszerészek Egyesületének tagjai hallhatták először tőle angol nyelven idén tavasszal.
Saját magára szabad gondolkodóként tekint, akit több nagy homeopata szellemisége megérintette, de mindennél többre tartja az empirikus belső tudást, azt a „transzformációt”, melyet mindenki az egyéni szellemi útja során sajátíthat el. Előszeretettel inspirálódik a tudatalatti tartalmak dekódolása érdekében az ősi keleti tanokból. Különösen érdekli a mítoszok, a sámánizmus és a szimbólumok világa. Célja a szercsoportok közti összefüggések mélyebb megismerése, újabb összefüggések meglátása és az elsajátított tudás megosztása mindenkivel, aki nyitott gondolkodású és befogadó a témában.